Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 17067204



*

nr 1706 7204


Vas

+ fat+ skulptur, Zsolnay, Pecs, Ungern, 1900-tal. Keramik. Längd: 9-13 cm


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 2 juni 2025
kl 20:45:21


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik konsthantverk pecs skulptur ungern ungersk vas zsolnay
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 20:08
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:55
  • 6530 Vas
    Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:06
  • 6466 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 20:09
  • 6547 Vaser
    2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr