GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 17067204
*
nr 1706 7204
Vas
+ fat+ skulptur, Zsolnay, Pecs, Ungern, 1900-tal. Keramik. Längd: 9-13 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2025
kl 20:45:21
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik konsthantverk pecs skulptur ungern ungersk vas zsolnay
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:09
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:37
*
Vas
nr 1706 7204
Vas
+ fat+ skulptur, Zsolnay, Pecs, Ungern, 1900-tal. Keramik. Längd: 9-13 cm
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik konsthantverk pecs skulptur ungern ungersk vas zsolnay
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:09 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:37



