KONST / Ramar / Ram 11546380
*
nr 1154 6380
Ram
Omkring 1900, ramens innermått: 85x129 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 19:45:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 21:09:55
1
1.100 kr
8/1 19:28:48
2
1.100 kr
8/1 19:28:48
1
1.100 kr (Budbetjänt)
8/1 19:29:11
2
1.300 kr
8/1 19:36:50
3
1.400 kr
8/1 19:37:50
3
1.500 kr
8/1 19:38:50
2
1.700 kr
8/1 19:39:32
3
1.800 kr
8/1 19:40:10
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1154 6380
Ram
Omkring 1900, ramens innermått: 85x129 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/1 21:09:55 | 1 | 1.100 kr |
| 8/1 19:28:48 | 2 | 1.100 kr |
| 8/1 19:28:48 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 19:29:11 | 2 | 1.300 kr |
| 8/1 19:36:50 | 3 | 1.400 kr |
| 8/1 19:37:50 | 3 | 1.500 kr |
| 8/1 19:38:50 | 2 | 1.700 kr |
| 8/1 19:39:32 | 3 | 1.800 kr |
| 8/1 19:40:10 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41



