Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 7563103



*

nr 756 3103


Ram

med bonad, flickor, 66x55


Utrop:

500 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 17:24:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 09:36:39 1      350 kr
27/4 11:25:18 2      500 kr
27/4 11:25:40 2      550 kr
27/4 11:27:40 2      600 kr
28/4 07:22:23 3      550 kr
30/4 17:19:45 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
ABC-flickor (Lisa Larson)
Stengodsserien ABC-flickor designades av formgivaren Lisa Larson 1958 för Gustavsberg och tillverkades 1958-1973.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bonad flickor ram ramar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr