Ã–VRIGT / Böcker & Kartor / Karta 5122549

nr 512 2549

Karta

Stralsund, 40 x 60, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

100 kr

måndag 3 mars 2008
kl 16:51:39

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods