KONST / Ramar / Ram 11543130
*
nr 1154 3130
Ram
omkring 1900, ramens innermått: 34x24,5
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:39:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 13:17:09
1
100 kr
2/1 22:48:59
2
200 kr
4/1 22:31:41
3
350 kr
7/1 17:38:40
4
300 kr
7/1 17:38:40
3
350 kr (Budbetjänt)
7/1 17:38:58
4
400 kr
7/1 21:09:20
5
Vinnande bud
8/1 09:17:23
3
500 kr
8/1 09:17:23
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1154 3130
Ram
omkring 1900, ramens innermått: 34x24,5
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/12 13:17:09 | 1 | 100 kr |
| 2/1 22:48:59 | 2 | 200 kr |
| 4/1 22:31:41 | 3 | 350 kr |
| 7/1 17:38:40 | 4 | 300 kr |
| 7/1 17:38:40 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 7/1 17:38:58 | 4 | 400 kr |
| 7/1 21:09:20 | 5 | Vinnande bud |
| 8/1 09:17:23 | 3 | 500 kr |
| 8/1 09:17:23 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:41



