Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 3066044



*

nr 306 6044


Ram

Glasad, 85 x 57


Utrop:

100 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

söndag 21 mars 2004
kl 15:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/3 14:12:05 1      200 kr
15/3 20:31:13 2      150 kr
16/3 09:58:20 3      200 kr
16/3 09:58:55 3      250 kr
19/3 11:51:03 4      300 kr
20/3 09:32:09 5      350 kr
21/3 14:57:56 2      ledande budet*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasad ram ramar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr