Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Böcker & Kartor / Konstböcker 5122477



*

nr 512 2477


Konstböcker

5 del. Ryssland, bla. silver


Utrop:

100 kr

Såld:

650 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 mars 2008
kl 16:37:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 23:44:46 1      150 kr
1/3 23:42:25 2      150 kr
1/3 23:43:11 2      300 kr
2/3 14:32:28 1      300 kr
2/3 14:32:54 1      400 kr
2/3 20:27:39 3      600 kr
2/3 21:21:32 2      500 kr
2/3 21:22:09 2      600 kr
2/3 21:22:45 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bla böcker konstböcker rysk ryska ryskt ryssland silver ädelmetall
  • 6362 Bokverk
    "Sex", Madonna 1992, Martin secker & Warburg, alum..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:42
  • 6693 Bokverk
    12 st, Viktor Rydberg, Albert Bonniers förlag
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:31
  • 6692 Bokverk
    12 st. Bokverk, "Skrifter av Selma Lagerlöf", 1930..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:14
  • 6695 Bokverk
    4 st, Albert Engström (1869-1940), Sverige. 1920-t..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:21
  • 6694 Bokverk
    6 st. HC Andersen, Sagor och Berättelser, 1920-tal..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:07




Ladda ner broschyr