GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 1488163
*
nr 148 8163
Vas
Keramik, Gambone Italy, H24
Utrop:
100 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 21 maj 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 12:41:45
1
1.100 kr
21/5 13:39:35
2
1.700 kr
21/5 14:19:37
3
Vinnande bud
21/5 14:47:19
4
2.100 kr
21/5 14:49:08
4
2.400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gambone italy keramik vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:59
*
Vas
nr 148 8163
Vas
Keramik, Gambone Italy, H24
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 21 maj 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 12:41:45 | 1 | 1.100 kr |
21/5 13:39:35 | 2 | 1.700 kr |
21/5 14:19:37 | 3 | Vinnande bud |
21/5 14:47:19 | 4 | 2.100 kr |
21/5 14:49:08 | 4 | 2.400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gambone italy keramik vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:24 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:59