GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 17066353
nr 1706 6353
Louise Adelborg
(1885-1971), Sverige
Fruktservis, 13 delar, Rörstrand. Diameter: 18-28
Kondition: nagg, krackeleringar
Louise Adelborg, född 1885, död 1971, svensk konsthantverkare.
måndag 2 juni 2025
kl 19:01:28
Louise Adelborg
Läs mer om Louise Adelborg
Rörstrand