Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ostkupor 10695060



*

nr 1069 5060


Ostkupor

2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2016
kl 20:35:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/11 10:53:38 1      100 kr
14/11 19:23:10 2      Vinnande bud



  • Tema
  • 14 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupor syco
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr