LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 9769271
nr 976 9271
CANDLESTICKS
3 pcs, tin, 19th century, height: 13-20, wear.
3 st, Tenn, 1800-tal, höjd: 13-20
Condition: slitage
800
SEK 500
Monday August 24 2015
at 20:20:46
21/8 10:58:11
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
CANDLESTICKS
Condition: slitage
nr 976 9271
CANDLESTICKS
Condition: slitage
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 500 |
Monday August 24 2015 |
| 21/8 10:58:11 | 1 | Vinnande bud |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn