LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 7016629
nr 701 6629
CANDLESTICKS
one pair, silver, Tidigt 1800-tal, height: 20, lite buckliga.
1 par, Silver, Tidigt 1800-tal, höjd: 20
Condition: lite buckliga
1500
SEK 1300
Monday June 6 2011
at 19:28:16
4/6 16:40:33
6/6 19:17:14
1.200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver