MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Boxes 15464275
nr 1546 4275
BOXES
3 pcs, 18th/19th century, including Holland, mässing / silver, diameter: . Length: 8-14 cm,
Condition: slitage, skador
800
SEK 500
Monday June 5 2023
at 18:45:07
3/6 09:35:56
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Mässing