GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 6205479
*
nr 620 5479
Skål
Keramik, 1800-tal, diameter: 29
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 17:03:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 15:07:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14
-
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
*
Skål
Kondition: skadad
nr 620 5479
Skål
Keramik, 1800-tal, diameter: 29
Kondition: skadad
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 15:07:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
8091 Skålar
4 st, Arne Erker, Kockums Emaljverkstad, emalj, ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:14 -
8019 Skålar
Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25



