KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144239
*
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:59:21
1
100 kr
26/10 03:47:57
2
150 kr
29/10 18:53:50
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03
*
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 20:59:21 | 1 | 100 kr |
26/10 03:47:57 | 2 | 150 kr |
29/10 18:53:50 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03