KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591463
*
nr 1359 1463
Emilia Lönblad
(1865-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 97x77cm
Kondition: ej ram
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 18:34:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 21:57:48
1
100 kr
9/11 16:12:31
1
Vinnande bud
9/11 18:18:11
2
150 kr
9/11 18:18:11
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emilia lönblad olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Emilia Lönblad
Kondition: ej ram
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1359 1463
Emilia Lönblad
(1865-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 97x77cm
Kondition: ej ram
Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/11 21:57:48 | 1 | 100 kr |
| 9/11 16:12:31 | 1 | Vinnande bud |
| 9/11 18:18:11 | 2 | 150 kr |
| 9/11 18:18:11 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emilia lönblad olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



