nr 1226 1040
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
"Brygge, Lofoten". Signerad Lars Lerin. Akvarell, bladets mått: 19x29. Skänkt till auktionen av konstnären via stadsbrud Babben Larsson
Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.
Utrop:
30.000 kr - 40.000 kr
Såld:
65.000 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
5.000 kr
5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
6.000 kr
6.200 kr
6.600 kr
6.800 kr
15.500 kr
16.000 kr
21.500 kr
22.000 kr
22.500 kr
23.000 kr
23.500 kr
24.000 kr
30.000 kr
6
27.000 kr
27.500 kr (Budbetjänt)
6
30.000 kr
30.000 kr (Budbetjänt)
6
31.000 kr
7
35.000 kr
8
35.000 kr
7
35.000 kr (Budbetjänt)
8
38.000 kr
9
ledande budet*
9
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren