KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15018340

nr 1501 8340

Fanny Hjelm

(1858-1944), Sverige

Signerad, daterad 1940, kustlandskap, 2x4, yttermått inklusive ram: 12x17, akvarell

Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 7 november 2022
kl 18:58:32

4/11 16:15:38 1      Vinnande bud

Fanny Hjelm

Läs mer om Fanny Hjelm