Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8638055



*

nr 863 8055


Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige


Agnes Cleve (1876-1951), Jormlien, 1945, signed, motivet: 32x42,


WATERCOLOUR (F), Agnes Cleve (1876-1951), Jormlien, 1945, signerad, motivet: 32x42


Agnes Cleve-Jonand, Swedish painter, born 1876, dead 1951.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1700

Auction date:

Monday December 2 2013
at 18:39:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/11 12:56:15 1      1.000 kr
1/12 11:57:35 2      1.600 kr
2/12 00:27:59 3      1.400 kr
2/12 00:28:40 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Agnes Cleve

Agnes Cleve-Jonand, Swedish painter, born 1876, dead 1951.

Read more about Agnes Cleve
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: agnes cleve akvarell akvareller jormlien svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr