SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Visitkortsfat 4504025
nr 450 4025
Visitkortsfat
Silver, Mapin & Webb, England, Tidigt 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 5 februari 2007
kl 16:58:21
300 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver