Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulpturer 7549407



*

nr 754 9407


Väggskulpturer

2 st, Mogens Leander, keramik, 22 x 22


Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 april 2012
kl 19:48:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/4 21:18:30 1      450 kr
22/4 15:48:44 2      600 kr
23/4 14:49:46 1      600 kr
23/4 14:51:23 1      650 kr
23/4 15:26:04 3      Vinnande bud
23/4 15:49:14 1      750 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk mogens leander skulptur väggskulpturer
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:52
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:22
  • 8130 Kärl
    Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 18:48




Ladda ner broschyr