KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 16999244

nr 1699 9244

Torolf Engström

(1909-1987), Sverige

Väggskulptur, Badande kvinnor, gips. Signerad, daterad - 50. Höjd: 36 cm. Bredd: 28 cm

Torolf Engström, svensk bildkonstnär född 1909, död 1987 .

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 maj 2025
kl 18:55:36

5/5 18:50:36 1      Vinnande bud

Torolf Engström

Läs mer om Torolf Engström