SILVER & METAL / Silver / Cutlery 6159044
nr 615 9044
CUTLERY
3del, silver, Denmark, 1950s,
3del, Silver, Danmark, 1950-tal
1000
SEK 700
Monday December 7 2009
at 19:39:03
7/12 19:14:04
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver