KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 12848002
*
nr 1284 8002
Roger Welch
(f. 1946), USA
4 skisser till ”Ewert Stenmark – Stockholm, Sweden Project”, tuschteckningar, 1974 + triptyk ”Grand Mother Ida…” 1972 (3 fotografier)
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 19:11:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 10:07:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk roger welch sweden project” tuschteckningar usa vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Roger Welch
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
nr 1284 8002
Roger Welch
(f. 1946), USA
4 skisser till ”Ewert Stenmark – Stockholm, Sweden Project”, tuschteckningar, 1974 + triptyk ”Grand Mother Ida…” 1972 (3 fotografier)
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 10:07:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk roger welch sweden project” tuschteckningar usa vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



