KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 7346397
nr 734 6397
Gösta Sandels
(1887-1919), Sverige
Tuschteckning, Gösta Sandels (1887-1919), Sittande kvinna, motivets mått: 14 x 8
Kondition: slitage, gulnad
Gösta Sandels, född i Göteborg 1887, död 1919, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 16 januari 2012
kl 17:34:39
10/1 11:55:54
300 kr
16/1 15:39:47
Gösta Sandels
Läs mer om Gösta Sandels