KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 12634211
nr 1263 4211
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Tuschteckning, "Drottning Emilia och hennes hov", signerad. Roma 1843, Rom, 21x28 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 1 juli 2019
kl 19:05:07
1.400 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel