KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 10644016

nr 1064 4016

Bruno Liljefors

(1860-1939), Sverige

Tuschteckning, Bruno Liljefors (1860-1939), monogramsignerad BL, Skiss till 'Det vilda Riga', motivet: 13x13, intyg a tergo av Lindorm Liljefors

Bruno Liljefors, svensk målare född i Uppsala 1860, död 1939.

måndag 24 oktober 2016
kl 18:44:20

Bruno Liljefors

Läs mer om Bruno Liljefors