KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 4242011
nr 424 2011
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Tusch, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 4 st, studier i blott, signerade, 1926, varav 29x22, uppklistrade på papp
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason