KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13061560
nr 1306 1560
Leon Welamson
(1884-1972), Sverige
Tusch, "Anders Zorn 50 år", monogramsignerad, 28x20 cm
Edvard Leon Welamson, svensk bildkonstnär född 1884, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 februari 2020
kl 20:42:27
6/2 20:03:32
Leon Welamson
Läs mer om Leon Welamson