KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14211003
nr 1421 1003
George Keyt
(1901-1993), Sri Lanka
Tusch, Kvinnor. Signerad, daterad -72. Bildmått: 21x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x43 cm
George Keyt, Sri Lankesisk bildkonstnär född i Sri Lanka (Ceylon) 1901, död 1993.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:35:10
- Klassiska
27 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
George Keyt
Läs mer om George Keyt