KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12166542
nr 1216 6542
Eugène de Kermadec
(1899-1976), Frankrike
Figurer, Monogramsignerad 1953. Löst blad, tusch på blockpapper, bladets mått: 19,5x17,5 cm
Eugène de Kermadec, fransk bildkonstnär född 1899, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 november 2018
kl 18:59:59
10/11 12:46:15
100 kr
12/11 10:50:11
Eugène de Kermadec
Läs mer om Eugène de Kermadec