KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10569605
*
nr 1056 9605
Christian Björn Larsen
(1931-1993), Sverige
Tusch, 3 st, Christian Björn Larsen (1931-1993), motivet: 17x13
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Utrop:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 19:58:59
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Läs mer om Christian Björn Larsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
8044 Tuschtavlor
2 st, H du Zhenglin, Kina, 1900-tal, Kalligrafi, e..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:35
*
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Läs mer om Christian Björn Larsen
nr 1056 9605
Christian Björn Larsen
(1931-1993), Sverige
Tusch, 3 st, Christian Björn Larsen (1931-1993), motivet: 17x13
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, mÃ¥lare född i Buenos Aires 1931, död 1993.Läs mer om Christian Björn Larsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
8044 Tuschtavlor
2 st, H du Zhenglin, Kina, 1900-tal, Kalligrafi, e..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:35



