![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch + blyerts 9344510
*
nr 934 4510
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch + blyerts, Björn Berg (1923-2008), "Den första satelliten" & orientaliskt motiv, motivet: 18 x 18
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:03:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 20:43:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Björn Berg
nr 934 4510
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch + blyerts, Björn Berg (1923-2008), "Den första satelliten" & orientaliskt motiv, motivet: 18 x 18
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 20:43:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Björn Berg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25