KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7428086

nr 742 8086

Axel Törneman

(1880-1925), Sverige

Tusch, Axel Törneman (1880-1925), servitris, signerad, motivets mått: 37x44

Kondition: fuktskador

Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

10.000 kr

måndag 27 februari 2012

26/2 22:09:42 1      ledande budet*
27/2 15:57:58 1      justering av budtak

  • Klassiska

Axel Törneman

Läs mer om Axel Törneman