Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 6343180



*

nr 634 3180


INDIAN INK DRAWING

19th century, portrait, 15x15,


1800-tal, porträtt, 15x15


Estimate:

300

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday April 12 2010
at 18:44:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/4 14:08:40 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller porträtt porträttmåleri tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr