KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 16502026
nr 1650 2026
Tuulikki Pietilä
(1917-2009), Finland
Träsnitt, "Lohkareita". Signerad, numrerad 22/99, daterad 1967. Bildmått: ca 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 18:59:51
14/10 18:51:11
14 okt
finländsk konst och design
Läs mer om finländsk konst och design
Tuulikki Pietilä
Läs mer om Tuulikki Pietilä