KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12612289
nr 1261 2289
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Träsnitt, "Kungsklippan", 77/260, signerad. Motivet: 34x40 cm
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 juni 2019
kl 20:40:10
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt