KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13914575
nr 1391 4575
Eléna Michéew
(1899-1972), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 1/10, daterad 1962. Bladets mått: 94x62, oramat löst blad
Eléna Michéew, svensk bildkonstnär född 1899 i Berlin, död 1972 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 april 2021
kl 18:12:36
19/4 13:51:31
Eléna Michéew
Läs mer om Eléna Michéew