KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13914575

nr 1391 4575

Eléna Michéew

(1899-1972), Sverige

Träsnitt, Eléna Michéew (1899-1972), Sverige. Signerad, numrerad 1/10, daterad 1962. Bladets mått: 94x62, oramat löst blad

Eléna Michéew, svensk bildkonstnär född 1899 i Berlin, död 1972 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 april 2021
kl 18:12:36

19/4 13:51:31 1      Vinnande bud

Eléna Michéew

Läs mer om Eléna Michéew