KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13862046
nr 1386 2046
Bror Hjorth
(1894-1968), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 17/52. Motivet: 33x22, yttermått inklusive ram: 57x41 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:47:39
1.500 kr
1.800 kr
4.400 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
22 mar
Bror Hjorth
Läs mer om Bror Hjorth