![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Träsnitt 5373287
*
nr 537 3287
Träsnitt
Lenght: ()
1800-tal motiv av samuraj
Estimate:
100
Sold:
SEK 650
Auction date:
Monday August 25 2008
at 17:20:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/8 15:47:12
1
100 kr
20/8 18:26:28
2
250 kr
22/8 17:10:38
3
350 kr
24/8 13:14:05
2
350 kr
24/8 13:14:38
2
400 kr
24/8 18:40:45
3
600 kr
24/8 22:45:56
2
550 kr
25/8 16:52:23
4
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafik linoleumsnitt träsnitt vattenfärg
-
6442 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:57
*
Träsnitt
nr 537 3287
Träsnitt
Lenght: ()
1800-tal motiv av samuraj
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 650 |
Auction date: |
Monday August 25 2008 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/8 15:47:12 | 1 | 100 kr |
20/8 18:26:28 | 2 | 250 kr |
22/8 17:10:38 | 3 | 350 kr |
24/8 13:14:05 | 2 | 350 kr |
24/8 13:14:38 | 2 | 400 kr |
24/8 18:40:45 | 3 | 600 kr |
24/8 22:45:56 | 2 | 550 kr |
25/8 16:52:23 | 4 | Vinnande bud |
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafik linoleumsnitt träsnitt vattenfärg
-
6442 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:57