KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 7449275
*
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:14:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 18:03:45
1
100 kr
24/2 12:02:26
2
300 kr
24/2 16:19:08
3
250 kr
24/2 16:34:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Eva Stockhaus
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 18:03:45 | 1 | 100 kr |
| 24/2 12:02:26 | 2 | 300 kr |
| 24/2 16:19:08 | 3 | 250 kr |
| 24/2 16:34:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



