KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 17422021

nr 1742 2021

Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien

Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 82/150, "Den oskuldsfulla jungfrun" ur Le Decamerone. Färglitografi, bildmått: 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 46x33 cm

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 24 november 2025
kl 19:12:15

24/11 19:07:16 1      Vinnande bud

Salvador Dalí

Läs mer om Salvador Dalí