KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 16926005
nr 1692 6005
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 29/50, daterad -84, "första maj!, mm36x50 cm, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 april 2025
kl 18:06:02
7/4 17:00:36
Lennart Olausson
Läs mer om Lennart Olausson