KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 16152040
nr 1615 2040
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Torrnålsetsning, Ur "La Vénus aux Fourrures". Signerad, numrerad 26/145. Tryckt av Etienne-Denis Braillard, utgiven av Argillet, Paris. Bladstorlek 38x28,5 cm. (Japan papper med Dalis blindstämpel), yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Salvador DalÃ, spansk målare född 1904, död 1989.
måndag 22 april 2024
kl 20:52:48
22 apr
Salvador DalÃ
nr 1615 2040
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
måndag 22 april 2024 |
22 apr