KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 9205023
*
nr 920 5023
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:06:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 17:52:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
9079 Akvarell
Arvo Makkonen (1894-1956), Finland. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:12
-
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:31
-
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29
-
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49
-
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49
*
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
nr 920 5023
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 17:52:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1956, död 2011.Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
9079 Akvarell
Arvo Makkonen (1894-1956), Finland. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:12 -
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:31 -
3256 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 50,61x34..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:15
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:29 -
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49 -
3134 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:49