Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 15507245



*

nr 1550 7245


John Ivar Berg

(1916-2003), Sverige


John Ivar Berg (1916-2003), Sweden. Vernissage, signed with monogram. Image dimensions: 14, 5x19 cm, outer dimensions including frame. 26x32 cm,


DRAWING, Vernissage, monogramsignerad. Bildmått: 14,5x19 cm, yttermått inklusive ram. 26x32 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday July 3 2023
at 20:04:40



  • Artist/Designer

John Ivar Berg

John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.

Read more about John Ivar Berg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller john ivar berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg vernissage
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr