KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15143130

nr 1514 3130

Gösta Chatham

(1886-1961), Sverige

Den första bussen. Signerad, daterad 15/10 40. Teckning, 13x19 cm, yttermått inklusive ram: 18x24 cm

Kondition: skadat glas

Gösta Chatham, svensk bildkonstnär född i Örebro 1886, död 1961 i Finnerödja.

Utrop:

500 kr

måndag 9 januari 2023
kl 20:34:00

Gösta Chatham

Läs mer om Gösta Chatham