KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15143130
nr 1514 3130
Gösta Chatham
(1886-1961), Sverige
Den första bussen. Signerad, daterad 15/10 40. Teckning, 13x19 cm, yttermått inklusive ram: 18x24 cm
Kondition: skadat glas
Gösta Chatham, svensk bildkonstnär född i Örebro 1886, död 1961 i Finnerödja.
Utrop:
500 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:34:00
Gösta Chatham
Läs mer om Gösta Chatham