KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14872111

nr 1487 2111

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Teckning, "Sankt Bernhardshund". Signerad. Blyerts på papper. Bladets mått: 23x32 cm, oramat löst blad

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

500 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 20:52:48

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg