KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15601018

nr 1560 1018

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 1922, vintermotiv, 17,5x26 cm, yttermått inklusive ram: 24x32 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

46.000 kr

måndag 28 augusti 2023
kl 20:53:06

  • Klassiska
  • 28 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman