KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 9557246

nr 955 7246

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Teckning, Arvid Fougstedt (1888-1949), Gata, signerad, 17x22

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 20 april 2015
kl 20:06:18

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt